Natječaj za zasnivanje radnog odnosa konzervator kemičar - Hrvatski restauratorski zavod

Hrvatski restauratorski zavod
Zagreb, Nike Grškovića 23

Temeljem članka 9. Uredbe o spajanju javnih ustanova restauratorske djelatnosti („Narodne novine“ broj: 02/97 i 119/01) i članaka 8. i 22. Statuta Hrvatskog restauratorskog zavoda, ravnatelj Hrvatskog restauratorskog zavoda objavljuje

NATJEČAJ
za zasnivanje radnog odnosa

na sljedećem radnom mjestu:

1. KONZERVATOR KEMIČAR - jedan izvršitelj (m/ž) u Prirodoslovnom laboratoriju, Služba za istraživanje i dokumentiranje, mjesto rada Zagreb − rad na određeno vrijeme u punom radnom vremenu, zamjena za nenazočnog radnika

UVJETI:
  • završen preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij, odnosno studij kojim je stečena visoka stručna sprema sukladno propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju („Narodne novine“, broj: 123/03, 198/03, 105/04, 174/04, 46/07 i 45/09), odgovarajuće struke, dipl.inženjer kemijske tehnologije, dipl.inženjer kemije ili prof. kemije, stručno zvanje konzervator kemičar,
  • znanje rada na računalu u okviru poslova radnog mjesta,
  • znanje jednog stranog svjetskog jezika
OSTALI UVJETI:
  • izgrađen osjećaj odgovornosti,
  • sposobnost prezentacije,
  • komunikacijske sposobnosti,
  • spremnost na suradnju,
  • organiziranost,
  • pedantnost,
  • savjesnost,
  • izgrađene radne navike,
  • interes za usavršavanje i prenošenje znanja,
  • identifikacija s kolektivom
PREDNOSTI:
  • dosadašnje iskustvo u radu na objektima kulturne baštine, iskustvo u radu s FT-IR spektroskopijom i tankoslojnom kromatografijom (TLC)

Opis poslova:
  • istraživanje tehnoloških značajki umjetničkih djela i drugih objekata od kulturnog i povijesnog značenja te njihovog stanja i uzroka njihovog propadanja primjenom metoda iz područja prirodnih znanosti, izrađivanje dokumentacije namijenjene procjeni mogućih konzervatorsko-restauratorskih zahvata i evidencije zatečenog stanja, izrađivanje programske dokumentacije, sudjelovanje u praćenju izvođenja konzervatorsko-restauratorskih radova, sakupljanje i vođenje zbirke uzoraka i standarda ovisno o materijalu uže specijalizacije, obavljanje dužnosti pripravničkog mentora, voditelja radova i konzervatorskog mentora i drugo u okvirima radnog mjesta

Uz pisanu prijavu za natječaj kandidat treba priložiti:
  • životopis
  • domovnicu ili ovjerenu presliku
  • diplomu ili ovjerenu presliku
  • presliku Uvjerenja o položenom stručnom ispitu za temeljno stručno zvanje konzervator kemičar
  • potvrdu nadležne područne službe Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o podacima unesenim u matičnu evidenciju

Ravnopravno se mogu natjecati kandidati ženskog i muškog spola.

Prijave na natječaj s potpunim dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose se u roku 8 dana od dana objave natječaja u Narodnim novinama. Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati, a osobe koje podnesu takve prijave ne smatraju se kandidatima prijavljenim na natječaj.

Prijave se podnose poštom na adresu:
Nike Grškovića 23, p.p. 23
10 002 Zagreb

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku 45 dana od dana isteka roka za podnošenje prijava.

Objava, 16.9.2015.