Natječaj za radno mjesto suradnik konzervatora građevinara - Hrvatski restauratorski zavod

Hrvatski restauratorski zavod
Zagreb, Nike Grškovića 23

Temeljem članka 9. Uredbe o spajanju javnih ustanova restauratorske djelatnosti („Narodne novine“ broj: 02/97 i 119/01) i članaka 8. i 22. Statuta Hrvatskog restauratorskog zavoda, ravnatelj Hrvatskog restauratorskog zavoda objavljuje

NATJEČAJ
za zasnivanje radnog odnosa

na sljedećem radnom mjestu:

1. SURADNIK KONZERVATORA GRAĐEVINARA   - jedan izvršitelj (m/ž)
                  - u Odjelu za integralni pristup graditeljskom nasljeđu,
                  - mjesto rada Zagreb,
                  - rad na neodređeno vrijeme s punim radnim vremenom

UVJETI:
  • završen preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij, odnosno studij kojim je stečena visoka stručna sprema sukladno propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju („Narodne novine“, broj: 123/03, 198/03, 105/03, 174/04, 46/07 i 63/11), dipl. inženjer građevinarstva,
  • znanje rada na računalu u okviru poslova radnog mjesta
  • znanje jednog stranog svjetskog jezika,
  • vozačka dozvola „B“ kategorije,

OSTALI UVJETI:
  • izgrađen osjećaj odgovornosti,
  • sposobnost prezentacije,
  • komunikacijske sposobnosti,
  • spremnost na suradnju i timski rad,
  • organiziranost,
  • pedantnost,
  • savjesnost,
  • izgrađene radne navike,
  • interes za usavršavanje i prenošenje znanja,
  • interes za povijesne konstrukcije

PREDNOSTI:
  • iskustvo u radu sa računalnim programima AutoCAD, MS Office i sl.
  • položen stručni ispit za obavljanje poslova prostornog uređenja i graditeljstva,
  • iskustvo u izradi projekata obnove nepokretnih kulturnih dobara
  • iskustvo projektanta na izradi projektne dokumentacije
  • iskustvo projektantskog nadzora
  • iskustvo stručnog nadzora
  • iskustvo u apliciranju projekata za financiranje putem fondova
  • iskustvo u postupku energetskog certificiranja
  • iskustvo na poslovima koordinatora I ili II
  • posjedovanje dopuštenja za obavljanje poslova na zaštiti i očuvanju kulturnih dobara

Opis poslova:

  • istražuje konstrukcijske i tehnološke karakteristike građevina i drugih nepokretnih objekata od kulturnog i povijesnog značenja,
  • obrađuje arhivsku i izrađuje projektnu dokumentaciju,
  • obavlja nadzor nad radovima,
  • izrađuje tehničku dokumentaciju - terenske nalaze (snimke i tehničke opise), izvedbene projekte i statičke proračune za konstrukcije na pojedinim objektima te programsku dokumentaciju,

Uz pisanu prijavu za natječaj kandidat treba priložiti:
  • životopis
  • domovnicu ili presliku
  • diplomu ili presliku
  • potvrdu nadležne područne službe Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o podacima unesenim u matičnu evidenciju
  • preslik vozačke dozvole
  • dokaz o članstvu u Hrvatskoj komori građevinara - ukoliko postoji
  • dokaz o položenom ispitu za koordinatora I ili II - ukoliko postoji
  • preslik uvjerenja o položenom stručnom ispitu za obavljanje poslova prostornog uređenja i graditeljstva - ukoliko postoji
  • preslik dopuštenja za obavljanje poslova na zaštiti i očuvanju kulturnih dobara - ukoliko postoji

Ravnopravno se mogu natjecati kandidati ženskog i muškog spola.
Osoba se prima u službu na neodređeno vrijeme uz uvjet probnog rada u trajanju od šest (6) mjeseci.
Prijave na natječaj s potpunim dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose se u roku 20 dana od dana objave natječaja u Narodnim novinama. Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati, a osobe koje podnesu takve prijave ne smatraju se kandidatima prijavljenim na natječaj.
Prijave se podnose poštom na adresu:

Nike Grškovića 23, p.p. 23
10 002 Zagreb

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku 45 dana od dana isteka roka za podnošenje prijava.

Objava, 18.2.2015.