Natječaj za prijam u radni odnos spremačice M/Ž - Muzej Vučedolske kulture

 Na temelju izdane suglasnosti Ministarstva kulture (KLASA: 112-01/15-01/0012, URBROJ: 532-06-02-02/6-15-02 od 5. veljače 2015. te čl. 8., 27. i 28., Statuta Muzeja vučedolske kulture, te na temelju članka 16. stavka 5. Granskog kolektivnog ugovora za zaposlenike u ustanovama kulture koje se financiraju iz državnog proračuna („Narodne novine“ broj 70/14), a u skladu s odredbama Pravilnika o unutarnjem redu, sistematizaciji radnih mjesta te načinu rada Muzeja vučedolske kulture, ravnateljica raspisuje

NATJEČAJ
za prijam u radni odnos spremačice M/Ž

1 izvršitelja/izvršiteljice za rad na neodređeno vrijeme

Uvjeti:
-       NSS – završena osnovna škola
-       rad na neodređeno vrijeme uz probni rad od 1 mjeseca

Kandidati su uz prijavu na natječaj dužni priložiti:
-       životopis, vlastoručno potpisan, navesti svoje kontakt podatke, (broj telefona te po mogućnosti e-mail adresu),
-       presliku svjedodžbe o završenoj osnovnoj školi,
-       dokaz o državljanstvu (preslika domovnice)
-       presliku osobne iskaznice,
-       elektronički zapis odnosno potvrda o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, odnosno potvrdu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje za osobe koje nemaju radnog staža,
-       uvjerenje nadležnog suda o nekažnjavanju (ne starije od 6 mjeseci),

Opis poslova:
-  spremanje, čišćenje i održavanje čistim i urednim izložbene, radne i druge prostorije, što   uključuje  podove, namještaj, vitrine, vrata i pregradne stijene,
-   briga o uređenju okoliša Muzeja, i prostora ispred glavnog ulaza u Muzej,
-   te obavljanje i drugih poslova prema svojim mogućnostima.

Osobe koje prema posebnim propisima ostvaruju pravo prednosti, mogu se u prijavi pozvati na to pravo, te priložiti propisane dokaze o tom statusu. Kandidat koji hoće ostvariti pravo prednosti kod prijma u radni odnos prema čl. 35. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji („Narodne novine“ broj: 174/04., 92/05., 2/07., 107/07., 65/09., 137/09., 146/10., 55/11., 140/12., 19/13. i 33/13.), dužan se u prijavi na natječaj pozvati na to pravo te ima prednost u odnosu na ostale
kandidate ali samo pod jednakim uvjetima.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu sa čl. 35. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz domovinskog rata i članova njihovih obitelji („Narodne novine“ broj: 174/04., 92/05., 2/07., 107/07., 65/09., 137/09., 146/10., 55/11., 140/12., 19/13. i 33/13.), uz prijavu na natječaj dužan/a je, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje o priznatom statusu odnosno potvrdu o priznatom statusu iz kojeg je vidljivo spomenuto pravo, dokaz o tome ne smije biti stariji od šest mjeseci. Kandidat koji se poziva na to pravo mora priložiti i dokaz da je nezaposlen, izdan od strane Hrvatskog
zavoda za zapošljavanje.

Kandidati koji ispunjavaju uvjete propisane javnim natječajem biti će pozvani na razgovor temeljem kojega će se izvršiti konačni izbor kandidata. Kandidat koji se ne odazove na poziv za razgovor smatrat će se da je odustao od natječaja.
Prijave se podnose u roku od 8 dana od objave javnog natječaja u „Narodnim novinama“.
Pisane prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta natječaja dostavljaju se na adresu:

Muzej vučedolske kulture, Arheološki lokalitet Vučedol, p.p. 22, 32 000 Vukovar
s naznakom „natječaj za spremačicu m/ž “

Nepotpune i nepravodobne podnijete prijave neće se razmatrati.
O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku.

Muzej Vučedolske kulture

Objava, 18.9.2015