Natječaj za zasnivanje radnog odnosa - konzervator-restaurator - Hrvatski restauratorski zavod

Na temelju točke II. alineja 5 i točke III. stavak 1. Odluke o zabrani novog zapošljavanja službenika i namještenika u javnim službama (NN 70/16), članka 9. Uredbe o spajanju javnih ustanova restauratorske djelatnosti („Narodne novine“ broj: 02/97 i 119/01) i članaka 8. i 22. Statuta Hrvatskog restauratorskog zavoda, ravnatelj  Hrvatskog restauratorskog zavoda objavljuje

NATJEČAJ
za zasnivanje radnog odnosa

na sljedećem radnom mjestu:

1.  KONZERVATOR-RESTAURATOR
     jedan izvršitelj (m/ž) u Odsjeku za papir, mjesto rada Dubrovnik − rad na određeno vrijeme s punim radnim vremenom u trajanju od 1 godine

UVJETI:
     • završen preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij, odnosno studij kojim je stečena visoka stručna sprema sukladno propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju („Narodne novine“, broj: 123/03, 198/03, 105/04, 174/04, 46/07 i 45/09 i 63/11), odgovarajuće struke, stručno zvanje konzervator-restaurator,
     • znanje rada na računalu u okviru poslova radnog mjesta,
     • znanje jednog stranog svjetskog jezika,
     • vozačka dozvola „B“ kategorije

OSTALI UVJETI:
     • izgrađen osjećaj odgovornosti,
     • sposobnost prezentacije,
     • komunikacijske sposobnosti,
     • spremnost na suradnju,
     • organiziranost,
     • pedantnost,
     • savjesnost,
     • izgrađene radne navike,
     • interes za usavršavanje i prenošenje znanja,
     • identifikacija s kolektivom.

PREDNOSTI:
     • Iskustvo u konzerviranju i restauriranju kulturnih dobara na papirnom mediju; pisanoj građi i drugom gradivu na papiru i pergamentu; analizi umjetnine i dokumentiranju zatečenog stanja, uklanjanju nečistoća s umjetnina, dekontaminaciji, neutralizaciji, ojačavanju, konsolidaciji poderotina i izradi zakrpe, prešanju i ravnanju, retuširanju, pohrani umjetnine i izradi dokumentacije, iskustvo u prijavama i izvješćivanjima za različite programe s područja kulturnih djelatnosti, posebno zaštite i očuvanja kulturne baštine.

Kratak opis poslova:
     • Istražuje likovne i tehničke značajke, slojevitost i ugroženost umjetničkih djela i drugih objekata od kulturnog i povijesnog značenja, preventivno i kurativno konzervira i restaurira umjetnička djela i druge objekte od kulturnog i povijesnog značenja uz primjenu arhivskih i literarnih izvora i namjenskih ekspertiza, izrađuje tehničku dokumentaciju stanja i ugroženosti objekta prije zahvata, troškovničke, programske i izvedbene evidencije, tehnološku dokumentaciju i evidenciju korištenja materijalnih resursa, kroz konzultacije i nadzor sudjeluje u praćenju izvođenja konzervatorsko-restauratorskih radova, po potrebi obavlja dužnost pripravničkog mentora, voditelja radova i konzervatorskog mentora.

Uz pisanu prijavu za natječaj kandidat treba priložiti:
     • životopis
     • domovnicu ili presliku
     • diplomu ili presliku
     • presliku uvjerenja o položenom stručnom ispitu za temeljno stručno zvanje konzervator-restaurator uže specijalnosti arhivska i knjižnična građa, te umjetnine na papiru
     • presliku vozačke dozvole
     • potvrdu nadležne područne službe Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o podacima unesenim u matičnu evidenciju

     Ravnopravno se mogu natjecati kandidati ženskog i muškog spola.

     S kandidatima koji će nakon provedenog intervjua ući u uži izbor bit će obavljeno testiranje o čemu će biti obaviješteni.
     Osobe se primaju u službu na određeno vrijeme u trajanju od jedne godine.

     Prijave na natječaj s potpunim dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose se u roku 8 dana od dana objave natječaja u Narodnim novinama i Hrvatskom zavodu za zapošljavanje. Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati, a osobe koje podnesu takve prijave ne smatraju se kandidatima prijavljenim na natječaj.
     Prijave se podnose poštom na adresu:
Hrvatski restauratorski zavod
Nike Grškovića 23, p.p. 23
10 002 Zagreb

s naznakom „NATJEČAJ ZA RADNO MJESTO“

     O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku 45 dana od dana isteka roka za podnošenje prijava.

Objava 9.11.2016.