Natječaj za zasnivanje radnog odnosa - Hrvatski restauratorski zavod

Temeljem Odluke Vlade Republike Hrvatske o zabrani novog zapošljavanja službenika i namještenika u javnim službama točka II. stavak 1. (NN 70/16), članka 9. Uredbe o spajanju javnih ustanova restauratorske djelatnosti („Narodne novine“ broj: 02/97 i 119/01) i članaka 8. i 22. Statuta Hrvatskog restauratorskog zavoda, ravnatelj Hrvatskog restauratorskog zavoda objavljuje

NATJEČAJ
za zasnivanje radnog odnosa

na sljedećim radnim mjestima:

1.  SURADNIK KONZERVATORA-RESTAURATORA - 2 izvršitelja (m/ž)
     1.a: u Odjelu za kamenu plastiku, mjesto rada Zagreb − rad na neodređeno vrijeme u punom radnom vremenu uz uvjet probnog rada u trajanju od 6 mjeseci
     1.b: u Odjelu za zidno slikarstvo i mozaik, mjesto rada Rijeka − rad na neodređeno vrijeme uz uvjet probnog rada u trajanju od 6 mjeseci

2.  RESTAURATOR-TEHNIČAR - 2 izvršitelja (m/ž)
     2.a: u Restauratorskom odjelu Osijek, mjesto rada Osijek − rad na neodređeno vrijeme u punom radnom vremenu uz uvjet probnog rada u trajanju od 2 mjeseca
     2.b: u Odjelu štuko, mjesto rada Zagreb − rad na neodređeno vrijeme u punom radnom vremenu uz uvjet probnog rada u trajanju od 2 mjeseca
3.  KONZERVATOR ARHEOLOG - 1 izvršitelj (m/ž)
     u Odjelu za kopnenu arheologiju, sjedište Zagreb, mjesto rada Zagreb − rad na neodređeno vrijeme u punom radnom vremenu uz uvjet probnog rada u trajanju od 6 mjeseci

UVJETI:

Za radno mjesto pod rednim brojem 1.:
     • završen preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij, odnosno studij kojim je stečena visoka stručna sprema sukladno propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju („Narodne novine“, broj: 123/03, 198/03, 105/04, 174/04, 46/07 i 45/09 i 63/11), odgovarajuće struke, bez položenog stručnog ispita, znanje rada na računalu u okviru poslova radnog mjesta, znanje jednog stranog svjetskog jezika, vozačka dozvola „B“ kategorije
Za radno mjesto pod rednim brojem 2.:
     • SSS odgovarajuće struke, stručno zvanje restaurator tehničar, znanje rada na računalu u okviru poslova radnog mjesta, znanje jednog stranog jezika, vozačka dozvola „B“ kategorije
Za radno mjesto pod rednim brojem 3.:
     • završen preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij, odnosno studij kojim je stečena visoka stručna sprema sukladno propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju („Narodne novine“, broj: 123/03, 198/03, 105/04, 174/04, 46/07 i 45/09 i 63/11), dipl. arheolog, stručno zvanje konzervator arheolog, znanje rada na računalu u okviru poslova radnog mjesta, znanje jednog stranog svjetskog jezika, vozačka dozvola „B“ kategorije

OSTALI UVJETI:
     • Za radna mjesta pod rednim brojem 1. – 3.: izgrađen osjećaj odgovornosti, sposobnost prezentacije, komunikacijske sposobnosti, spremnost na suradnju, organiziranost, pedantnost, savjesnost, izgrađene radne navike, interes za usavršavanje i prenošenje znanja, identifikacija s kolektivom

PREDNOSTI:
     • Za radno mjesto pod rednim brojem 1.:
     1.a
     Iskustvo u radu s ručnim alatima i strojevima koji se koriste prilikom konzervatorsko–restauratorskih postupaka na kamenoj plastici, u radu s ručnim alatima i strojevima za obradu drva i metala.
     Završeni tečajevi, npr. o korištenju lasera u restauraciji i konzervaciji kamena - iskustvo rada s laserom.
     Poznavanje i rad u računalnim programima za 3-D oblikovanje te ostalim računalnim programima za obradu  dvodimenzionalnih datoteka i obrade teksta.
     1.b
     Iskustvo u konzerviranju i restauriranju zidnih slika: istraživanju i dokumentiranju zatečenog stanja in situ; preventivnom konzerviranju, čišćenju kemijskim i mehaničkim metodama; uklanjanju naknadnih intervencija sa slikanog sloja, učvršćivanju i integraciji žbukanog i slikanog sloja

     2.a
     Iskustvo u izvođenju stolarsko-drvorezbarskih restauratorskih radova na umjetninama: sakralnom drvenom inventaru, namještaju. Izradi izvješća zatečenog stanja, uklanjanju nečistoća, ojačavanju, konsolidaciji, rekonstruiranju nedostajućih drvenih elemenata i intarzija, rezbarenju, kitanju oštećenja, lakiranju, poliranju, radu na stolarskim strojevima, radu na skeli.
     2.b
     Iskustvo u izvođenju restauratorskih radova na štukaturi s osobitim naglaskom na pažljivom odstranjivanju naknadnih naliča, zatvaranju pukotina i oštećenja, konsolidaciji žbuka, injektiranju odvojenih labilnih slojeva. Poznavanje i primjena novih materijala i tehnologija; iskustvo u izradi profiliranih elemenata štukature i modeliranju; iskustvo u montaži prefabriciranih elemenata štukature; iskustvo u radu u tehnici stucco-mramora; iskustvo u pohrani demontiranih umjetnina u tehnici štukature; sposobnost i samostalnost za rješavanje iznenadnih zadataka, spremnost za dugotrajniji rad na terenu

     Ovjereno iskustvo o samostalnom vođenju arheoloških istraživanja, ovjereni elaborati proizašli iz vođenja arheoloških nalazišta, ovjerene arhivsko-povijesne studije (kao dio elaborata ili glavnog projekta), iskustvo u prijavama i izvješćivanjima za različite programe s područja kulturnih djelatnosti, posebno zaštite i očuvanja kulturne baštine i pripremi dokumentacije za natječaje na EU fondove, fotografiranje stanja terena prije, tijekom i nakon dovršetka arheoloških istraživanja, izvrsno poznavanje računalnih programa za obradu teksta i slika (MS Office, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator i sl.), pasivno poznavanje latinskog jezika, potvrde o stručnim i znanstvenim objavama.

     Opis poslova:
     Sudjeluje u preventivnom i kurativnom konzerviranju i restauriranju umjetničkih djela i drugih objekata od kulturnog i povijesnog značenja (uz primjenu namjenskih ekspertiza), izrađuje tehničku dokumentaciju - evidencije radova, tehnološku dokumentaciju, radnje na zadanu temu.
     Za radno mjesto pod rednim brojem 2.
     Preventivno i kurativno konzervira i restaurira predmete od kulturnog i povijesnog značenja u okviru jedne od zanatskih tehnika ili tehnika primijenjene umjetnosti, izrađuje tehničku dokumentaciju - programe, troškovnike i evidencije izvođenja radova, izrađuje evidencije korištenja materijalnih resursa, po potrebi obavlja dužnost pripravničkog mentora.
     Sudjeluje i samostalno vodi arheološka istraživanja, izrađuje terensku dokumentaciju, izrađuje arheološku dokumentaciju, izrađuje ponudbenu dokumentaciju za arheološka istraživanja (ponude, troškovnike i planova radova), obrađuje postojeću granu i publikacije, obavlja dužnost pripravničkog mentora, voditelja radova i konzervatorskog mentora.

     Za radna mjesta pod rednim brojem 1-3.
     uz pisanu prijavu za natječaj kandidat treba priložiti:

     • životopis
     • domovnicu ili presliku
     • diplomu ili presliku
     • presliku vozačke dozvole
     • potvrdu nadležne područne službe Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o podacima unesenim u matičnu evidenciju

Dodatano za radna mjesta pod rednim brojem 2.:

     2.a
     • preslika Uvjerenje o položenom stručnom ispitu za temeljno stručno zvanje restaurator-tehničar, uža specijalnost namještaj
     2.b.
     • preslika Uvjerenja o položenom stručnom ispitu za temeljno stručno zvanje restaurator-tehničar, uža specijalnost štuko
     Dodatano za radno mjesto pod rednim brojem 3.:
     • preslika Uvjerenje o položenom stručnom ispitu za temeljno stručno zvanje konzervator arheolog

     Ravnopravno se mogu natjecati kandidati ženskog i muškog spola.

     S kandidatima koji će nakon provedenog intervjua ući u uži izbor bit će obavljeno testiranje o čemu će biti obaviješteni.
     Osobe se primaju u službu na određeno vrijeme - zamjena, do povratka nenazočnih radnica.
     Prijave na natječaj s potpunim dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose se u roku 8 dana od dana objave natječaja u Narodnim novinama i Hrvatskom zavodu za zapošljavanje. Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati, a osobe koje podnesu takve prijave ne smatraju se kandidatima prijavljenim na natječaj.

Prijave se podnose poštom na adresu:
Hrvatski restauratorski zavod
Nike Grškovića 23, p.p. 23
10 002 Zagreb
s naznakom „NATJEČAJ ZA RADNO MJESTO“

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku 45 dana od dana isteka roka za podnošenje prijava.

Objava: 26.10.2016.