Natječaj za zasnivanje radnog odnosa: 1. Stručni suradnjik za financijsko-računovodstvene poslove; 2. Restaurator-tehničar; 3. Konzervator-restaurator - Hrvatski restauratorski zavod

Temeljem članka 9. Uredbe o spajanju javnih ustanova restauratorske djelatnosti („Narodne novine“ broj: 02/97 i 119/01) i članaka 8. i 22. Statuta Hrvatskog restauratorskog zavoda, ravnateljica  Hrvatskog restauratorskog zavoda objavljuje

Natječaj

za zasnivanje radnog odnosa

na sljedećim radnim mjestima:

1. STRUČNI SURADNIK ZA FINANCIJSKO-RAČUNOVODSTVENE POSLOVE - 1 izvršitelj (m/ž) u Financijsko-računovodstvenom odjelu, Službi financijskih, općih pravnih i administrativnih poslova − rad na određeno vrijeme s punim radnim vremenom i probnim radom u trajanju od 6 mjeseci - zamjena za nenazočnu radnicu, mjesto rada Zagreb

2. RESTAURATOR-TEHNIČAR - 1 izvršitelj (m/ž) u Odsjeku za kamenu plastiku, Restauratorskom odjelu Osijek, Službi za odjele izvan Zagreba − rad na određeno vrijeme s punim radnim vremenom i probnim radom u trajanju od 2 mjeseca - zamjena za nenazočnu radnicu, mjesto rada Osijek

3. KONZERVATOR-RESTAURATOR - 1 izvršitelj (m/ž) u Odsjeku za papir i kožu, Odjelu za tekstil, papir i kožu, Službi za pokretnu baštinu − rad na određeno vrijeme s punim radnim vremenom - zamjena za nenazočnu radnicu, mjesto rada Zagreb

UVJETI:

Za radno mjesto pod rednim brojem 1.:
završen preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij, odnosno studij kojim je stečena visoka stručna sprema sukladno propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, ekonomski ili drugi odgovarajući smjer, znanje rada na računalu u okviru poslova radnog mjesta,znanje jednog stranog svjetskog jezika, vozačka dozvola „B“ kategorije

Za radno mjesto pod rednim brojem 2.:
SSS odgovarajuće struke, stručno zvanje restaurator tehničar, znanje rada na računalu u okviru poslova radnog mjesta, znanje jednog stranog svjetskog jezika, vozačka dozvola „B“ kategorije

Ukoliko niti jedan kandidat neće zadovoljiti uvjet stručnog zvanja restaurator-tehničar izabrat će se kandidat za radno mjesto „SURADNIK RESTAURATORA-TEHNIČARA“ sa slijedećim uvjetima:
SSS odgovarajuće struke,  znanje rada na računalu u okviru poslova radnog mjesta, znanje jednog stranog svjetskog jezika, vozačka dozvola „B“ kategorije

Za radno mjesto pod rednim brojem 3.:
završen preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij, odnosno studij kojim je stečena visoka stručna sprema sukladno propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju („Narodne novine“, broj: 123/03, 198/03, 105/04, 174/04, 46/07 i 45/09 i 63/11), odgovarajuće struke, stručno zvanje konzervator-restaurator, znanje rada na računalu u okviru poslova radnog mjesta, znanje jednog stranog svjetskog jezika, vozačka dozvola „B“ kategorije

Ukoliko niti jedan kandidat neće zadovoljiti navedene uvjete izabrat će se kandidat za radno mjesto „SURADNIK KONZERVATORA-RESTAURATORA“ sa slijedećim uvjetima:

završen preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij, odnosno studij kojim je stečena visoka stručna sprema sukladno propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju („Narodne novine“, broj: 123/03, 198/03, 105/04, 174/04, 46/07 i 45/09 i 63/11), odgovarajuće struke, bez položenog stručnog ispita, znanje rada na računalu u okviru poslova radnog mjesta, znanje jednog stranog svjetskog jezika, vozačka dozvola „B“ kategorije

UVJETI - profil izvršitelja:

sistematičnost, organiziranost, pedantnost i savjesnost, izgrađen osjećaj odgovornosti, izgrađene radne navike, izražene komunikacijske sposobnosti, povišena tolerancija na stres, spremnost na suradnju, identifikacija s kolektivom

Za radna mjesta pod rednim brojem 2. i 3.:
izgrađen osjećaj odgovornosti, sposobnost prezentacije, komunikacijske sposobnosti, spremnost na suradnju, organiziranost, pedantnost, savjesnost, izgrađene radne navike, interes za usavršavanje i prenošenje znanja, identifikacija s kolektivom

Kratak opis poslova:
Za radno mjesto pod rednim brojem 1.: priprema, vrši provjeru te kontrolira i knjiži izvode, blagajnu, ulazne račune te obrađuje svu ostalu knjigovodstvenu i financijsku dokumentaciju; priprema i unosi podatke u informatički sustav po nosiocima troška - radnim nalozima i izvorima financiranja; procesuira dokumentaciju i unosi u sustav za vođenje knjiga-analitičkih knjigovodstvenih evidencija dugotrajne nefinancijske imovine po vrsti, količini i vrijednosti; i knjiga-analitičkih evidencija financijske imovine i obveza; usklađuje analitičke račune sa sintetičkim računovodstvom; sudjeluje u izradi internih i eksternih financijskih izvještaja; prati relevantne propise.

Za radno mjesto pod rednim brojem 2.: preventivno i kurativno konzervira i restaurira predmete od kulturnog i povijesnog značenja u okviru jedne od zanatskih tehnika ili tehnika primijenjene umjetnosti, izrađuje tehničku dokumentaciju - programe, troškovnike i evidencije izvođenja radova, izrađuje evidencije korištenja materijalnih resursa, po potrebi obavlja dužnost pripravničkog mentora

Za radno mjesto pod rednim brojem 3.: istražuje likovne i tehničke značajke, slojevitost i ugroženost umjetničkih djela i drugih objekata od kulturnog i povijesnog značenja, preventivno i kurativno konzervira i restaurira umjetnička djela i druge objekte od kulturnog i povijesnog značenja uz primjenu arhivskih i literarnih izvora i namjenskih ekspertiza, izrađuje tehničku dokumentaciju stanja i ugroženosti objekta prije zahvata, troškovničke, programske i izvedbene evidencije, tehnološku dokumentaciju i evidenciju korištenja materijalnih resursa, kroz konzultacije i nadzor sudjeluje u praćenju izvođenja konzervatorsko-restauratorskih radova, po potrebi obavlja dužnost pripravničkog mentora, voditelja radova i konzervatorskog mentora.

Za radno mjesto pod rednim brojem 1., 2. i 3.
uz pisanu prijavu za natječaj kandidat treba priložiti životopis, a za dokazivanje uvjeta

- državljanstva - preslik važeće osobne iskaznice, vojne iskaznice, putovnice, domovnice ili drugog odgovarajućeg dokumenta,
- stečene stručne spreme - preslik diplome/potvrde o završenom studiju/svjedodžbe; strane diplome/svjedodžbe moraju biti nostrificirane u Republici Hrvatskoj
- posjedovanja vozačke dozvole - preslik vozačke dozvole
- radnog iskustva - preslik elektroničkog zapisa ili potvrda o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje

DODATNO za radno mjesto pod rednim brojem 2.
- položenog stručnog ispita - preslik uvjerenja o položenom stručnom ispitu za temeljno stručno zvanje restaurator-tehničar za užu specijalnost kamena plastika

DODATNO za radno mjesto pod rednim brojem 3.
- položenog stručnog ispita - preslik uvjerenja o položenom stručnom ispitu za temeljno stručno zvanje konzervator-restaurator za užu specijalnost arhivska i knjižnična građa te umjetnine na papiru

Isprave se prilažu u neovjerenom presliku, a prije izbora kandidati će predočiti izvornike

Na natječaj se mogu ravnopravno prijaviti osobe oba spola, a izrazi koji se koriste u ovom natječaju za osobe u muškom rodu, uporabljeni su neutralno i odnose se na muške i ženske osobe

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju prema propisima koji se reguliraju sukladno

- Zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, uz prijavu na Javni natječaj dužan je, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje o priznatom statusu, odnosno potvrdu o priznatom statusu iz koje je vidljivo spomenuto pravo, dokaz da je nezaposlen/a (uvjerenje ili evidencijski list Hrvatskog zavoda za zapošljavanje) i dokaz o načinu prestanka radnog odnosa kod prethodnog poslodavca.

- Zakonu o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata, uz prijavu na Javni natječaj dužan je, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaz o priznatom statusu.

- Zakonu o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba sa invaliditetom uz prijavu na Javni natječaj dužan je, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom.

Izabrani kandidat za radno mjesto pod rednim brojem 2 i 3 pozvat će se radi utvrđivanja zdravstvene sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta na obavljanje liječničkog pregleda. Neodazivanje na poziv smatra se odustajanjem od zasnivanja radnog odnosa, a u tom slučaju će se radni odnos zasnovati sa sljedeće naviše rangiranim kandidatom. Troškove izdavanja uvjerenja o zdravstvenoj sposobnosti snosi Hrvatski restauratorski zavod.

Natječaj za zasnivanje radnog odnosa objavit će se u Narodnim novinama, web stranici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, web stranici Ministarstva kulture i web stranici Hrvatskog restauratorskog zavoda.

Sve relevantne informacije vezane uz tijek natječaja objavljivat će se na internetskoj stranici www.h-r-z.hr

S kandidatima prijavljenim na javni natječaj provest će se intervju i /ili pisana provjera znanja i sposobnosti bitnih za obavljanje poslova radnog mjesta za koje se primaju. Za dokazivanje uvjeta - „Profil izvršitelja“ moguće je psihologijsko testiranje.

Kandidati će o mjestu, vremenu i sadržaju provedbe intervjua/provjera znanja tesitranja postupka provjere znanja - testiranja biti obaviješteni na internetskoj stranici www.h-r-z.hr

Ako kandidat ne pristupi intervju/ provjeri znanja, smatra se da je povukao prijavu na javni natječaj.

Rok za podnošenje prijava je 8 dana od dana objave javnog natječaja u „Narodnim novinama“.
Prijave se podnose neposredno ili poštom na adresu Hrvatski restauratorski zavod, Nike Grškovića 23, Zagreb
Urednom prijavom smatra se ona koja sadrži sve podatke i priloge navedene u javnom natječaju, te je dostavljena na propisani način neposredno ili poštom

s naznakom „NATJEČAJ ZA RADNO MJESTO“ i nazivom radnog mjesta

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku 45 dana od dana isteka roka za podnošenje prijava.

Hrvatski restauratorski zavod

Objava: 12.07.2017.