Natječaj za zasnivanje radnog odnosa - Hrvatski restauratorski zavod

Temeljem članka 9. Uredbe o spajanju javnih ustanova restauratorske djelatnosti („Narodne novine“ broj: 02/97 i 119/01) i članaka 8. i 22. Statuta Hrvatskog restauratorskog zavoda, ravnatelj Hrvatskog restauratorskog zavoda objavljuje

NATJEČAJ
za zasnivanje radnog odnosa

na sljedećim radnim mjestima:

     1. SURADNIK KONZERVATORA POVJESNIČARA UMJETNOSTI - jedan izvršitelj (m/ž) u Odsjeku za konzervatorska istraživanja i dokumentiranje nepokretne baštine, mjesto rada Rijeka − rad na određeno vrijeme s punim radnim vremenom za potrebe provedbe projekata sufinanciranih iz sredstava Europske unije

     2. KONZERVATOR-RESTAURATOR - jedan izvršitelj (m/ž) u Odsjeku za zidno slikarstvo, mozaik i štuko,
Restauratorski odjel Split, mjesto rada Split − rad na određeno vrijeme - zamjena do povratka nenazočnog radnika s punim radnim vremenom i probnim rokom od 6 mjeseci

     UVJETI:
     • Za radno mjesto pod rednim brojem 1.
     - završen preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij, odnosno studij kojim je stečena visoka stručna sprema sukladno propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, društveno-humanističkog smjera, povijest umjetnosti, znanje rada na računalu u okviru poslova radnog mjesta, znanje jednog stranog svjetskog jezika, vozačka dozvola „B“ kategorije

     • Za radno mjesto pod rednim brojem 2.
     - završen preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij, odnosno studij kojim je stečena visoka stručna sprema sukladno propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju („Narodne novine“, broj: 123/03, 198/03, 105/04, 174/04, 46/07 i 45/09 i 63/11), odgovarajuće struke, stručno zvanje konzervator-restaurator, znanje rada na računalu u okviru poslova radnog mjesta, znanje jednog stranog svjetskog jezika, vozačka dozvola „B“ kategorije

     OSTALI UVJETI:
     Za radna mjesta pod rednim brojem 1. i 2.: izgrađen osjećaj odgovornosti, sposobnost prezentacije, komunikacijske sposobnosti, spremnost na suradnju, organiziranost, pedantnost, savjesnost, izgrađene radne navike, interes za usavršavanje i prenošenje znanja, identifikacija s kolektivom

     Kratak opis poslova:

     • Za radno mjesto pod rednim brojem 1.: surađuje u konzervatorsko-restauratorskim istraživanjima (na terenu i u uredu, te u raznim institucijama nadležnim za građu vezanu uz spomenik), prikuplja i obrađuje bibliografiju određenog spomenika, sudjeluje u izradi ili dopuni povijesnih, povijesno-umjetničkih i arhivskih istraživanja, sudjeluje u praćenju radova obnove, izrađuje dokumentaciju spomenika nepokretne baštine: izrada dosjea objekta, izrada fototečnih kartica, izrada radnih fotografija tijekom rada na spomeniku, sudjeluje u izradi elaborata, sudjeluje u evidenciji stanja na terenu,

     • Za radno mjesto pod rednim brojem 2.: istražuje likovne i tehničke značajke, slojevitost i ugroženost umjetničkih djela i drugih objekata od kulturnog i povijesnog značenja, preventivno i kurativno konzervira i restaurira umjetnička djela i druge objekte od kulturnog i povijesnog značenja uz primjenu arhivskih i literarnih izvora i namjenskih ekspertiza, izrađuje tehničku dokumentaciju stanja i ugroženosti objekta prije zahvata, troškovničke, programske i izvedbene evidencije, tehnološku dokumentaciju i evidenciju korištenja materijalnih resursa, kroz konzultacije i nadzor sudjeluje u praćenju izvođenja konzervatorsko-restauratorskih radova, po potrebi obavlja dužnost pripravničkog mentora, voditelja radova i konzervatorskog mentora.

     PREDNOSTI:
     Za radno mjesto pod rednim brojem 1.:
     Iskustvo u prikupljanju, obradi i arhiviranju dokumentacije o ranijim konzervatorsko-restauratorskim radovima (pisanoj i foto-dokumentaciji), unosu i prilaganju prateće dokumentacije u digitalnom odliku, obradi foto dokumentacije predmeta (legendiranje faza radova, evidencija stanja na terenu i arhiviranje materijala) kroz fototeku i CD-teku u bazi podataka, iskustvo u arhivskim, povijesno-umjetničkim istraživanjima, izradi dokumentacije potrebne za dobivanje suglasnosti nadležnih Konzervatorskih odjela, iskustvo u izradi povijesnih studija i izradi konzervatorsko-restauratorskih elaborata, iskustvo u konzervatorsko-restauratorskim istraživanjima na terenu, iskustvo u sudjelovanju u programima evidencija stanja na terenu.
     Za radno mjesto pod rednim brojem 2.:
     Iskustvo u izvođenju primarnih konzervatorsko-restauratorskih zahvata na freskama, zidnim oslicima i žbukama što uključuje dokumentiranje zatečenog stanja, pripremu uzoraka za provedbu analitičkih metoda materijala, neutralizaciju nečistoća, naslaga i štetnih pojavnosti na slojevima; poznavanje metoda i tehnika konsolidacije svih slojeva; izvođenje rekonstruktivnih zahvata na žbukama i oslikanim slojevima; poznavanje svih tehnika retuša; iskustvo u prijavama i izvješćivanjima za različite programe s područja zaštite i očuvanja primjera zidnog slikarstva, fresaka i povijesnih žbuka; dokumentiranje svih faza konzervatorsko-restauratorskih zahvata s posebnim naglaskom na poznavanju crtačkih tehnika i računalnih tehnika dokumentiranja.

     Za radna mjesta pod rednim brojem 1. i 2. uz pisanu prijavu za natječaj kandidat treba priložiti:

     • životopis
     • domovnicu ili presliku
     • diplomu ili presliku
     • svjedodžbu ili presliku
     • presliku vozačke dozvole
     • potvrdu nadležne područne službe Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o podacima unesenim u matičnu evidenciju

     Dodatno za radno mjesto 2.:
     • presliku uvjerenja o položenom stručnom ispitu za temeljno stručno zvanje konzervator-restaurator uže specijalnosti freske i zidne slike

     Ravnopravno se mogu natjecati kandidati ženskog i muškog spola.

     S kandidatima koji će nakon provedenog intervjua ući u uži izbor bit će obavljeno testiranje o čemu će biti obaviješteni.
     Osobe se primaju u službu na određeno vrijeme.
     Prijave na natječaj s potpunim dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose se u roku 8 dana od dana objave natječaja u Narodnim novinama i Hrvatskom zavodu za zapošljavanje. Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati, a osobe koje podnesu takve prijave ne smatraju se kandidatima prijavljenim na natječaj.
     Prijave se podnose poštom na adresu: Hrvatski restauratorski zavod, Nike Grškovića 23, p.p. 23, 10 002 Zagreb, s naznakom „NATJEČAJ ZA RADNO MJESTO“

     O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku 45 dana od dana isteka roka za podnošenje prijava.

Hrvatski restauratorski zavod

Objava: 8.2.2017.