Interaktivni koncert Gugumello u Babinoj Gredi (Vukovarsko-srijemska županija) 27. lipnja 2025 godine

Program „Interaktivni koncert Gugumello - „Izlet u šumu” održan je 27. lipnja 2025. godine u Dječjim vrtiću Regoč u Babinoj Gredi. Na edukativnom koncertu sudjelovalo je 32 djece od 3 do 6 godine i tri odgojno-obrazovna djelatnika. Program je vodila Olga Mujkić.

Ova glazbeno-scenska aktivnost koncipirana je kao maštovito putovanje u svijet šume, tijekom kojeg su djeca bila uključena u pjevanje, slušanje, ples i stvaranje glazbe. Kroz interakciju s lutkama, instrumentima, animatorskim padobranom i brojnim vizualnim rekvizitima, mali sudionici su upoznavali raznolike glazbene ljestvice i ritmičke obrasce, razvijajući pritom glazbenu osjetljivost kroz igru i pokret. Djeca su s vidljivim uzbuđenjem prihvatila ponuđene glazbene igre. Poseban entuzijazam izazvale su aktivnosti s maramama, oponašanje ponašanja šumskih životinja te sviranje na ritmičkim instrumentima - zvečkama u obliku gljiva - što je dodatno pridonijelo njihovom aktivnom sudjelovanju i uživanju u zvukovima. Program je bio pažljivo prilagođen razini razvoja djece navedene dobi, a cijeli susret odvijao se u poticajnoj i vedroj atmosferi.

Iako su djeca sudjelovala na koncertu koji je prethodio radionici, pokazala su odličnu koncentraciju i tijekom radionice. Djeca su uživala otkrivajući kakav instrument nose sa sobom svaki dan - tijelo i glas. Voditeljica je pozvala odgojiteljicu skupine na aktivno sudjelovanje u glazbenim aktivnostima kako bi ih nastavila primjenjivati u drugim vrtićkim skupinama.