Otvarajući izložbu, ministrica kulture i medija dr. sc. Nina Obuljen Koržinek izrazila je zadovoljstvo sjajnim diplomatskim odnosima dviju zemalja, osobito nastavkom suradnje u okviru audiovizualnog sektora, gostovanjima i razmjenom u sklopu Animafesta, filmskim projekcijama, kao i budućom suradnjom u području digitalne tehnologije, audiovizualnih sadržaja i mreža, odnosno filmskih koprodukcija.
Uz čestitke kustosima i zahvale organizatorima izložbe, Muzeju suvremene umjetnosti, koji je surađivao s Nam June Paik Art Centrom iz Seoula, bečkim Muzejom moderne umjetnosti i kolekcijom Peter Wenzel, ministrica je istaknula Nama Junea Paika kao jednog od najuglednijih suvremenih svjetskih umjetnika čiji su radovi svojom izvrsnošću, a dijelom i vizionarskim idejama i inovativnošću i danas iznimno aktualni.
Podsjetila je i da su Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu i Korejska nacionalna knjižnica prošle godine potpisale Sporazum o suradnji te istaknula kako intenzivnijoj kulturnoj razmjeni pridonosi i Institut kralja Sejonga, odnosno Centar učenja korejskog jezika i kulture Fakulteta hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu, koji je osnovan 2020. godine.
Izložba otvorena pod nazivom Nam June Paik – In the Groove prikazuje ranu eksperimentalnu praksu pionira medijske umjetnosti Nama Junea Paika, čiji su istraživački multimedijski i eksperimentalni radovi globalno odjeknuli u svijetu umjetnosti. Uz Paikove radove i kreativne procese publika će imati priliku upoznati paralelne prakse umjetnika iz Hrvatske, Srbije i Slovenije i određene aspekte medijske umjetnosti od 60-ih do 90-ih godina 20. stoljeća.